Ekran kuchenny

Kuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w domu, niemal pod każdym względem. To jak wygląda, jak się prezentuje ma niebywałe znaczenie. Ważne jest zatem to, jak urządzimy naszą kuchnię i jak będziemy się w niej czuli. Jakie są najnowocześniejsze trendy w projektowaniu kuchenek?

W kuchni bardzo praktycznym i eleganckim rozwiązaniem jest umieszczenie ekranu kuchennego na ścianie, na przykład pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami lub pomiędzy płytą grzewczą, a okapem. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, przede wszystkie ze względu na łatwość pozbywania się wszelkich zabrudzeń. Nie są do tego potrzebne żadne specjalne środki czystości, wystarczy woda lub tradycyjny płyn do mycia szyb. Jest również możliwość wykonania otworów pod gniazda elektryczne jeśli tylko jest tak potrzeba. Z uwagi na to, że szkło jest hartowane – panele szklane mogą być bez problemu stosowane w miejscach narażonych na wysokie temperatury, na przykład przy płytach grzewczych czy gazowych.

Takie rozwiązanie jest niesamowicie trwałe i przez wiele lat może cieszyć oko właściciela. Znacznie łatwiejsze jest także usunięcie grafiki i zastąpienie jej nowym wzorem. W przypadku tradycyjnych płytek taki proces byłby znacznie trudniejszy i droższy. W przypadku ekranów szklanych ich użytkowanie jest znacznie prostsze. Po za wspaniałym efektem wizualnym, jaki uzyskuje posiadamy również łatwo zmywalną powłokę na ścianie, która świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które uwielbiają gotować.

Często również takie grafiki stosowane są na sufitach, jest to już jednak bardziej zaawansowana technika sufitów podwieszanych. Nie stanowi natomiast żadnego problemu umiejscowienie takiego panelu w dowolnym miejscu, które wskaże właściciel. Do jego dyspozycji pozostaje również wybór widoku na panelu. Może być to dowolna grafika czy zdjęcie.

Największą popularnością cieszą się niezmiennie zdjęcia soczystych owoców, orzeźwiające napoje czy jedzenie, na przykład płat miodu. Ciekawym rozwiązaniem są również pejzaże, które dodatkową nadają głębi naszej kuchni i optycznie zwiększają jej rozmiar oraz poziom atrakcyjności.

Obecnie nie wystarczą już meble w zabudowie, wyspa kuchenna czy najlepszy sprzęt AGD. Klimat kuchni i jej niepowtarzalną atmosferę tworzy wszystko to, co ją otacza. Dodatki są równie ważne co meble, a rys Twojej indywidualności w każdym pomieszczeniu tworzy wyjątkowy klimat i charakter domu.

Na takie rozwiązania jak ekrany kuchenne decyduje się coraz więcej osób, stawiających na nowoczesność i różnorodność, dzięki czemu tworzą swoją własną oazę spokoju i swoje własne ognisko domowe.