Fototapety do kuchni

Urządzenie funkcjonalnej, a jednocześnie ładnej i oryginalnej kuchni to niemałe wyzwanie. Z każdej strony sklepy budowlane i dekoratorskie podsuwają nam mnóstwo inspiracji, lecz w praktyce często okazuje się, że to co, pięknie wygląda na sklepowej wystawie czy stronach magazynu meblowego okazuję się klapą w naszym mieszkaniu. Co zrobić, by nasza kuchnia zyskała na atrakcyjności? Podpowiadamy kilka świetnych tricków, które sprawią, że Twoja nudna kuchnia oczaruje Ciebie i Twoich gości.

Nie ulega wątpliwości, iż kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna. Pomogą nam w tym pewne zasady, których należy przestrzegać, projektując swoją kuchnię. Pamiętać należy o odpowiednim oświetleniu. Lampy po za dobrze dobraną mocą żarówki powinny być zawieszone na odpowiedniej wysokości, szczególnie jeśli wybraliśmy do swojej kuchni „wyspę”, nad którą zawieszone zostało oświetlenie. Warto również pamiętać o tym, aby wszystkie podłączenia kanalizacji oraz prądu znajdowały się w dobrym miejscu, a także o tym, aby oddzielić lodówkę od piekarnika na przykład szafką, jeśli zdecydowaliśmy się na taki układ.

Jest to związane z prawidłową pracą lodówki, która nie może być w bezpośredniej bliskości nagrzewającego się piekarnika. Ważne jest również odpowiednio zaprojektowane przejście między szafkami i stołem, a także dobór takich szafek, których drzwiczki nie będą ze sobą kolidowały. Jest to szczególnie istotne w małych kuchenkach, tym bardziej jeśli zdecydowaliśmy się na wspomnianą już i bardzo popularną w ostatnim czasie – wyspę kuchenną.

A co w kwestii wystroju? Tu mamy szerokie pole do popisu. W kuchni panuje dosyć szeroka swoboda. Meble nie muszą już być drewniane, a podłogi kafelkowanie. Do aranżacji kuchni możemy wykorzystać mnóstwo świetnych pomysłów, które sprawią, że nasza klasyczna kuchnia zmieni się nie do poznania. Jednym z nim jest na przykład przywieszenie fototapety do kuchni. Odpowiednio dobrana Fototapeta może zupełnie zmienić wygląd Twojej kuchni. Drukarnie oferują obecnie wydruk na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie, a na ścianie zawisnąć może dowolna grafika.

Mamy zatem nieograniczone możliwości. Najczęściej jednak są to owoce i warzywa, pejzaże czy abstrakcyjne wzory. Takie rozwiązanie będzie pasowało szczególnie kuchniom minimalistycznym. Pamiętajmy, że za dużo elementów i fikuśnych wzorów, może osiągnąć efekt odwrotny, a w następstwie nasz „obraz” będzie irytował swoim wyglądem i odbierał apetyt.

Ważne jest odpowiednie przemyślenie swojej decyzji i dobranie takiej fototapety, która jest w naszym guście i będzie cieszyła oko przez lata.  Pomieszczenie bez wątpienia nabierze właściwego charakteru i stworzy niepowtarzalną atmosferę podczas gotowania i jedzenia posiłków.