Obrazy na ścianę

Nowoczesny i pełen ciepła wystrój to marzenie każdego, kto zabiera się za projektowanie wystroju swojego mieszkania czy domu. Odpowiedni design może zupełnie zmienić postrzeganie pomieszczenia, przyciągać uwagę gości, a także optycznie sprawiać, że wnętrze jest bardziej obszerne i atrakcyjne. Które elementy wystroju pomogą nam uzyskać ten efekt?

Ważnym elementem aranżacji wnętrza są obrazy. Zaletą obrazów nowoczesnych jest mnogość form i niespotykane dotąd możliwości. Obrazy przywiesić można niemal wszędzie, najbardziej popularne miejsca to jednak salon i sypialnia. Właśnie w salonie pozwolić możemy sobie na swobodę i dowolność. W sypialni z kolei świetnie sprawdzą się delikatne grafiki czy rodzinne zdjęcia w stylowych ramkach. Obecnie nie musimy ograniczać wyboru obrazu do tego, co jest dostępne w sklepach. Coraz więcej drukarni oferuje nadruk fotograficzny dowolnej grafiki, jaką sobie wybierzemy – na profesjonalne płótno, imitujące obraz. Dowolna pozostaje także forma obrazu i jego rozmiar. Swego czasu rynek designerski zawojowały tryptyki. Taki obraz składa się z kilku części, o różnym wymiarze, tworząc wspólnie piękny widok.

To rozwiązanie szczególnie polecane dużym powierzchniom, na przykład w salonie. Dobór odpowiedniego obrazu uzależniony jest od stylu, jaki panuje w pomieszczeniu. Aby wszystko ze sobą współgrało ważna jest integracja elementów dekoratorskich z meblami, oświetleniem i ogólnym projektem wnętrza. Jeśli zdecydowaliśmy się na klasyczne drewniane meble, warto postawić na obrazy na ścianę, które również zawierają ten akcent, czyli na przykład drewnianą ramę.

Jeśli Twoje wnętrze jest z kolei minimalistyczne, jasne i bardzo nowoczesne – świetnie sprawdzą się wspomniane tryptyki lub ogromna grafika na przykład miasta nocą. W tym wypadku możemy śmiało pozwolić sobie na obrazy bez ram. Druki na płótnie zachodzą także na brzegi płótna, dlatego też w takim wnętrzu rama będzie zupełnie zbędna. Taki mocny akcent z pewnością będzie sprawiał duże wrażenie. Obrazy świetnie sprawdzą się także w kuchni, a nawet w łazience! Przeszklone grafiki, przedstawiające relaksujące kamienie czy delikatną roślinność na pewno nadadzą naszemu pomieszczeniu wyjątkowego, spokojnego klimatu.

Rzadziej spotykanym rozwiązaniem są zdjęcia, jednak i takie można świetnie wkomponować w aranżację łazienki. Do kuchni w dalszym ciągu najlepszym pomysłem będą soczyste owoce lub warzywa, czy piękny pejzaż. Takie widoki z pewnością urozmaicą codzienne spożywanie posiłków.